Kvalifikace na MČR dívek U14 – sezona 2015/16

Mladší žákyně BK Junior Kralupy skončily po základní části žákovské ligy na 4.místě, čímž si zajistily účast v předkole – kvalifikaci o účast na MČR.

Kvalifikace o účast na MČR se odehrála ve dnech 19.-20.3.2016 v Jenči u Prahy, kde se postupně střetly s vítězem své skupiny A a loňským vícemistrem republiky klubem HB Basket Praha, dále třetím ze skupiny C a tím byl klub OSK Olomouc a druhým ze skupiny B klubem USK Praha. Kralupské hráčky předvedly v sobotu pěkný a bojovný basketbal. V neděli na hráčky padla zřejmě únava z předchozího dne a tak byl výkon hráček slabší než v sobotu. Přesto si naše děvčata jediným, ale vysokým vítězstvím nad moravskou Olomoucí zajistila účast na Mistrovství České republiky, které proběhne ve dnech 7.-10.4.2016 v pražské Královce, kde je pořadatelem USK Praha. Další účastníci, kteří se kromě našeho týmu do závěrečného turnaje o Mistra ČR probojovaly: HB Basket Praha, USK Praha, Sokol Hradec Králové, BK Strakonice, SBŠ Ostrava, BSK Jičín a Basket Slovanka Praha.
Děvčata si zaslouží velkou pochvalu od svých trenérů. Účast mezi nejlepšími osmi týmy ČR je pro ně odměnou za práci v celé sezóně a jejich viditelné zlepšení.
Výsledky BKKJ v předkole o MČR (skupina A):
HB Basket – BKKJ 72:51
(Malíková 27, Nováková 8, Durdová V. 5…)
BKKJ – OSK Olomouc 72:37
(Malíková 18, Durdová V. 14, Zábojníková 11…)
USK Praha – BKKJ 81:59
(Helebrantová 15, Malíková 12, Najmanová a Nováková 8)